The Artist’s Way

The Artist’s Way, vind je creatieve inspiratie.
Deze cursus is gebaseerd op het bekende boek “The Artist’s Way (Julia Cameron). Het boek staat centraal in deze artistieke reis en brengt je stap voor stap -weer- in je creatieve flow.
We behandelen iedere les een hoofdstuk uit het boek en delen met elkaar waar we staan in ons eigen proces van The Artist’s Way. Hoe deal je bijvoorbeeld met dat eeuwige kritische stemmetje dat je belemmert als je wat schrijft, tekent of muziek maakt? Dat je niet goed genoeg bent, je nooit een Rembrandt zult worden, je geen kleurgevoel hebt of niet kunt spellen? Hier zet je de eerste stappen naar je creatieve herstel. Met behulp van The Morning Pages (dagelijks ‘van je af’ schrijven) en The Artist dates (afspraakjes met jezelf om inspiratie te krijgen) plus de creatieve opdrachten tijdens de lessen. Denk hierbij aan bijvoorbeeld teken opdrachten, collagetechnieken, abstract en expressionistisch schilderen, etc. In deze cursus ligt de focus op het creatieve proces en niet op wat je maakt. Tijdens deze cursus houd je een art journal bij waarin jouw gemaakte schetsen, schilderingen, brieven, collages, dromen en alles wat er uit je gaat vloeien gedurende de cursus samenbrengt.
Zelf aanschaffen:
- Het boek The Artist Way van Julia Cameron (let op: deel 1 dus niet een van de vervolgdelen. Nieuw kost het €25,00. Maar het boek is ook tweedehands verkrijgbaar, omdat het al zo lang in omloop is.) “Lees in ieder geval hoofdstuk 1 voor de eerste les.”
- Dummy met zwarte kaft op A4 formaat, ongelinieerd, Bijvoorbeeld bij de Hema 3.99 (Dit word je art journal)